Смарт-годинник для занять спортом: як вибрати гаджет, який підійде любителям активного образу життя
Смарт годинник – надійний електронний пристрій, який може виконувати безліч функцій. Такі гаджети не тільки показують час: з їх допомогою користувач здійснює дзвінки, виходить в інтернет і навіть стежить за власним організмом. Остання функція особливо цікава людям, які займаються спортом. Адже завдяки численним програмам смарт годинника для спорту, гаджет може стати відмінним помічником під час тренувань.
Чому спортсменам потрібні смарт годинники
Будь-яка версія електронних “розумних” годинників забезпечується корисними для спортсменів функціями. Наприклад, у пристроях є вбудований крокомір, за допомогою якого легко підрахувати кількість витрачених протягом дня калорій. Також смарт годинники для спорту оснащуються наступними важливими опціями.
- Моніторинг сну. Пристрій показує, як швидко засинає власник, скільки разів він прокидається протягом ночі. В результаті людина одержує корисні рекомендації про те, як нормалізувати режим відпочинку.
- Датчик тиску. Дозволяє зрозуміти, наскільки добре працює серцево-судинна система та органи дихання.
- Пульсометр. Відстежує роботу серця та подає тривожний сигнал при ненормальних змінах швидкості биття. Завдяки цьому спортсмен розуміє, коли йому потрібно зробити перерву або переходити до більш спокійних вправ.
- Пульсоксиметр. Дає можливість відстежити, на якому рівні знаходиться кисень у крові.
Сучасні виробники йдуть ще далі і пропонують для смарт годинників нові додатки. Нинішні гаджети стежать за атмосферним тиском, показують прогноз погоди та вимірюють висоту над рівнем моря. Також смарт годинники підходять для тих, хто займається туризмом. Адже пристрої мають вбудовану систему навігації ГЛОНАСС або GPS, компас і систему відстеження маршруту. Всього для “розумного годинника” створено сотні додатків, серед яких знайдеться підходящий варіант для будь-якого спортсмена.
Смарт годинник для спорту та фітнес браслети: відмінності
Деяким користувачам важко розрізняти два типи пристроїв, адже такі гаджети однаково популярні серед любителів здорового способу життя. Однак фітнес браслети мають набагато менше функцій і дозволяють займатися тільки моніторингом фізичної активності. Програми на подібні пристрої завантажити найчастіше неможливо (виняток становлять лише дорогі моделі, за вартістю порівняні зі смарт годинником). Тому фітнес браслет – це вибір спортсменів-початківців або тих, хто шукає економ-варіант гаджетів для відстеження власних спортивних досягнень.
Смарт вотч мають набагато ширший функціонал. На такі пристрої можна завантажувати різноманітні програми, тому вони підійдуть не тільки для моніторингу спортивних занять. Більшість моделей дозволяє також:
- користуватися Інтернетом;
- слухати музику через програвач;
- робити знімки з камери смартфону;
- безконтактно оплачувати послуги.
Для здійснення останньої функції знадобиться придбати смарт вотч з операційною системою Wear OS або Apple Watch. Також власні платіжні системи є і в інших брендів, наприклад Garmin.
Як вибрати смарт годинник для спортсменів
Сучасні виробники пропонують великий вибір таких пристроїв. Щоб вибрати той варіант, який виявиться одночасно красивим та надійним, потрібно звернути увагу на такі характеристики.
- Дизайн. Існують два варіанти: класика та чистий спорт, при цьому перші виглядають більш презентабельно та поєднуються з повсякденним одягом.
- Тип екрану. Найбільш популярні моделі з AMOLED дисплеєм або матрицею IPS.
- Операційна система. Якщо власник хоче завантажувати програми, йому знадобиться модель із відкритою ОС. Закриті варіанти сторонні програми не встановлюють, проте відрізняються підвищеним рівнем безпеки.
- Матеріал корпусу. Це може бути метал, пластик чи кераміка залежно від переваг власника.
- Додаткові функції. Прослуховування музики, наявність слота для сім-карти, модуль NFC та інші.
Якщо власнику потрібний годинник для плавання, потрібно обов’язково звернути увагу на рівень вологозахисту. Оптимальними варіантами стануть моделі з маркуванням IP67 або IP68 (останній тип підійде навіть шанувальникам пірнання).